Pievienots: 4. Maijā, 20:57
Share

Futbola Virslīgas čempionāts rit pilnā sparā, un tūlīt klāt studentu devītā spēle tā ietvaros. Svētdien, 6. maijā, savā mājas laukumā - Rīgas 49. vidusskolā uzņemsim SK "Liepājas Metalurgs" futbolistus.

Liepāja ir pilsēta ar senām futbola tradīcijām. Pirmo reizi par Latvijas čempionu Liepājas klubs kļuva tālajā 1927. gadā, kad to paveica "Olimpija". Šī brīža liepājnieku lepnums SK "Liepājas Metalurgs" dibināts 1997. gadā un līdz šim Latvijas futbola Virslīgā spējis izcīnīt divus čempiona titulus (2005. un 2009. gadā), kā arī iegūt 8 sudraba un 4 bronzas medaļu komplektus. Kopš "Liepājas Metalurga" izveidošanas komanda tikai reizi palikusi ārpus godalgoto trijnieka (1997. gadā tika ieņemta 5. vieta). Liepājnieku rēķinā arī uzvara Latvijas kausa izcīņā, kuru šosezon iespējams papildināt ar vēl vienu titulu. "Liepājas Metalurgs" ir šīs sezonas Latvijas kausa finālists. 

Studenti ar "Liepājas Metalurga" futbolistiem līdz šim tikušies nav, tādējādi šī kļūs par abu komandu pirmo savstarpējo cīņu. 

Šī spēle, mūsējo sastāvā, īpaša būs Mārim Rihertam (attēlā), kuram tā kļūs par simto „FS METTA/Latvijas Universitāte" kreklā. Māris, kurš laukumā dodas ar 92. numuru, komandā ir jau kopš tās pirmsākumiem un līdzšinējo sezonu laikā atzīmējies ar 3 vārtu guvumiem. Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes 1. kursa students kļūs par piekto mettieti, kurš sasniedzis šo zīmīgo skaitli. Pērn par pirmo, kas „FS METTA/Latvijas Universitāte" rindās, aizvadījis 100 spēles, kļuva Rūdolfs Puķītis. Viņš ar 111 spēlēm rekordists ir arī šobrīd. Otrais ar 104 spēlēm ir Marsels Vapne, bet trešais Juris Skābardis, kurš savu simto spēli aizvadīja pavisam nesen, nu viņa kontā jau 102 spēles. Ceturtais ir vēl viens Juris - Juris Višņakovs, viņam šobrīd 101 spēle.

Atgādinām, ka „FS METTA/Latvijas Universitāte" spēļu ieejas biļešu cena ir 1,00 Ls, taču bērniem, pensionāriem un tiem, kas ierodas ar METTAs vai Latvijas Universitātes atribūtiku, ieeja ir par velti.

Kā atribūtika tiek uzskatīts jebkurš FS "METTA" vai Latvijas Universitātes suvenīrs. Vienalga, vai tā būtu šalle, krekls, cepure, piespraude, lakats vai paliktnītis, Tu tiksi iekšā bez maksas.

Kā ierasts, nopērkamas būs arī programmiņas, kas sniegs iespēju piedalīties konkursos un iegūt balvas no "Pica LuLū" un "Kino Citadele".

 

 

FS METTA/Latvijas Universitāte - SK Liepājas Metalurgs

Svētdien, 6. maijā, plkst. 19:00

Rīgas 49. vidusskolas futbola laukumā, Kr. Valdemāra ielā 65

Ieeja tikai no Kr. Valdemāra ielas puses

 

Pirms gaidāmās spēles savus komentārus izteica FS METTA/Latvijas Universitāte galvenais treneris Andris Riherts un pussargs Māris Riherts.

Andris Riherts:

Klāt atkal nākamā spēle, šoreiz pretim "Liepājas Metalurgs", ko varat teikt pirms šīs cīņas? Un vai pēc labi iesāktās, tomēr beigās zaudētās spēles pret "Skonto" spēlētājos nav iezagusies neliela bezcerība?

Šī būs pēdējā pirmā apļa spēle. Uz labas nots to arī gribētos noslēgt. Darīsim visu, lai izcīnītu uzvaru un ar pozitīvām emocijām sāktu otro apli.
Par bezcerību runāt ir pilnīgi bezjēdzīgi, jo šie pārbaudījumi padara mūs tikai spēcīgākus un, protams, sportiski niknākus.

Māris Riherts:

Vai pēdējās spēles jau skaitīji līdz - gaidīji savu 100. spēli?
Ja godīgi nezināju, ka man aiz muguras jau ir tik daudz spēles. Par to sāku domāt pēc tam, kad Juris Skabārdis aizvadīja savu simto. Tad izdomāju paskatīties cik palicis pašam. Savu simto spēli gaidu, taču tai vēl ir jāatnāk, jo vieta sastāvā nevienam nav garantēta.

Vai atceries pirmo spēli mettiešu rindās?
Pirmo spēli īsti neatceros. Tā bija vai nu pret Salaspili vai Jūrmalu, tiešām tā īsti neatceros. Varu pateikt, to, ka biju sabijies, jo biju loti maziņš uz visu to lielo caļu fona, bet nu centos cik spēka.

Ko tev nozīmēs šis sasniegums?
Priekš sevis šis sasniegums nozīmē ļoti daudz, jo esmu ieguldījis ļoti lielu darbu un emocijas, kā arī laiku, ko es varēju veltīt kam citam, bet izvēlējos futbolu. Šis sasniegums, simtā spēle vienas futbola komandas rindās būs emociju pārbagāts un ceru, ka arī pati spēle ies no rokas.

Sen neesi guvis vārtus, varbūt pret metalurgiem jāuzsit pa vārtiem, jubilejā varētu iekrist?
Pats aizdomājos par vārtu gūšanu, pat nevaru atcerēties, kad pēdējo reizi vispār iesitu FS METTA/Latvijas Universitāte sastāvā. Pēdējā laikā ir ļoti liela gribēšana gūt kaut vienus vārtus, bet vienmēr kaut kas noiet greizi - sabīstos vai izdaru kādu lieku kustību, kas momentu izbojā. Pēc spēles vienmēr saku sev, ka drīz būs Māri, vajag "banku" iesist.

Kā spēlēt pret liepājniekiem?
 Ar sakostiem zobiem iet uz priekšu un nebaidīties. Varbūt viņi ir tehniskāki, protams, ar lielāku pieredzi, bet nevajag sevi atstāt otrajā plānā. Vajag pateikt sev, ka neesi sliktāks par viņu. Jāpanāk, lai pretinieks sāk baidīties no tevis, tad tā spēle būs veiksmīga. Galvenais ir nepadoties un kad gadās kļūdas nenolaist rokas. Noteikti, ka spēle būs akcentēta vairāk uz pretuzbrukumiem, tad nu ar vēsu pratu, vajag izmatot, kaut vai to vienu, divus momentus, kas pēc spēles sniegtu prieku un pirmos trīs punktus.

 


Atbalstītāji