Kalendārs

Pievienots: 16. Janvārī, 20:15

FS Metta/LU 0:2 FK Ventspils (Olimpiskā Skonto halle)

Pirmdien Olimpiskajā Skonto hallē savu pirmo spēli šogad aizvadīja FK METTA/LU komanda, Ziemas kausa ietvaros tiekoties ar pagājušā gada Virslīgas bronzas medaļu ieguvējiem FK Ventspils.

Spēli abas komandas iesāka līdzīgi, nevienai komandai īsti neiegūstot pārsvaru bumbas kontrolē. Pirmais bīstamais moments gan padevās ventspilniekiem, kad viņu uzbrucējs no aptuveni 15 metriem trāpīja par vārtu pārliktni. Mirkli vēlāk pirmā iespēja bija jau mettiešiem, kad Konstantīns Fjodorovs ielauzās soda laukumā, taču no lieliskas pozīcijas sita nedaudz garām vārtiem. Turpinājumā vienā no spēles epizodēm savainojumu guva mettiešu aizsargs Usmans Abass un diemžēl spēli turpināt nespēja, un viņa vietā laukumā devās Emīls Birka. 16 gadus vecajam malējam aizsargam šī bija debija pirmās komandas rindās.

Tomēr pavisam drīz ātrā pretuzbrukumā FK Ventspils uzbrucējs izrāvās vienatnē pret Dāvi Ošu un raidīja bumbu vārtos, panākot 1:0 savas komandas labā. Pēc ielaistajiem vārtiem mettieši izveidoja teicamu vārtu gūšanas iespēju, kad Konstantīns Fjodorovs lieliski ielauzās soda laukumā, taču atkal sita nedaudz garām vārtiem. Puslaika beigās savu meistarību jau nācās nodemonstrēt Dāvim Ošam, kad viesu spēlētājs Abdullahi Alfa ļoti spēcīgi sita vārtu apakšējā stūrī, taču Dāvis teicami noreaģēja un bumbu atsita.

Otrajā puslaika sākumā abas komandas veica vairākas spēlētāju maiņas un bumbu vairāk kontrolēja ventspilnieki. 58. minūtē pēc stūra sitiena FK Ventspils aizsargs Igors Savčenkovs izdarīja sitienu no tuvas distances, taču lielisks vārtos bija Dmitrijs Grigorjevs. Mirkli vēlāk uz mettiešu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, taču vēlreiz teicami vārtos darbojās Grigorjevs, atsitot Svārupa izpildīto pendeli.

Puslaika beigās vairāk bija redzama cīņa laukuma vidusdaļā, un FK METTA/LU aktīvi un enerģiski meklēja iespējas rezultāta izlīdzinājumam. Lielisks sitiens padevās Kristam Kalniņam, kurš no aptuveni 20 metriem raidīja bumbu zem vārtu pārliktņa, taču viesu vārtsargs nospēlēja nevainojami. Mirkli vēlāk mettieši divas reizes bīstami ielauzāš FK Ventspils soda laukumā, taču izdarīt precīzu sitienu un izlīdzināt rezultātu neizdevās. Tieši otrādi – spēles pēdējā sekundē pēc standartsituācijas ventspilnieki guva otros vārtus spēlē un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:0.

Nākamo spēli FK METTA/Latvijas Universitāte aizvadīs jau ceturtdien, plkst. 11.00 Olimpiskajā Skonto hallē aizvadot pārbaudes spēli ar Latvijas U-21 izlasi. Taču otrās kārtas spēli Ziemas kausā mettieši aizvadīs nakamajā pirmdienā, tiekoties ar SK Babīte komandu.